14 Miejsc Do Sprzedaży Lub Handlu W Używanym Telefonie Za Gotówkę (Online & Off)

Będę szczera. Kiedy nadszedł czas, aby wymienić mój stary telefon na nowy model, podejmuję łatwą drogę: moją ofertę handlową. Jest to idealnie racjonalny wybór dla konsumentów, którzy chcą zaoszczędzić czas i kłopoty, a także powszechny wybór dla ludzi, którzy przestrzegają standardowego dwuletniego cyklu aktualizacji, który jest pobudzany przez głównych przewoźników i sprzedawców detalicznych. Według badań przeprowadzonych przez Ting, ponad 60% użytkowników telefonów trzyma się tego dwuletniego cyklu.

Jednakże, chociaż może to czuć się wygodnie, przyjmowanie oferty handlowej twojego przewoźnika jest prawie prawdopodobnie nie najlepszym sposobem na maksymalizację wartości starszego, ale doskonale funkcjonalnego telefonu.

Dla użytkowników smartfonów bardziej przedsiębiorczych niż ja, czeka cały wszechświat możliwości gromadzenia pieniędzy. Nie pozbyć się starego telefonu darmowe ogłoszenia, dopóki nie uważnie rozważyłeś każdego; istnieją prawdziwe pieniądze na linii tutaj.

Gdzie sprzedać swój stary telefon: Online Tech Marketplaces

Te rynki internetowe są popularne wśród konsumentów, którzy szukają odładowania starych telefonów i innych urządzeń technologicznych. Niektórzy są bezpośrednimi nabywcami, podczas gdy inni są stronami trzecimi w transakcjach peer-to-peer. Jeśli nie jest to natychmiast jasne, co to jest, przeczytaj za pośrednictwem treści stołu pomocy lub FAQ, aby ustalić, co dostajesz.

Średni zwrot wynosi 618%. Za $79 (lub tylko $1.52 tygodniowo), dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących akcji. 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Motley Fool Stock Advisor zalecenia mają jeden. Za $79 (lub tylko $1.52 tygodniowo), dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących akcji. 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Zarejestruj się teraz

Gdziekolwiek to możliwe, dodałem cytaty kontrolne dla hipotetycznego starszego telefonu: Verizon 256GB iPhone XS w „dobrej kondycji”, co oznacza, że ma normalne noszenie i łzy z pełną funkcjonalnością i bez uszkodzenia wody. Te cytaty kontrolne są przeznaczone tylko do wyświetlania stosunkowych różnic cenowych dostawców. Zmiany mogą nastąpić wraz z przechodzeniem czasu i postępem technologicznym.

1. Własne

SellCell jest cenową linią stron internetowych sprzedaży telefonów komórkowych. SellCell jednocześnie skanuje dziesiątki nabywców masowych, od znanych firm (takich jak Decluttr) do bardziej niewidomych operatorów z ograniczonym rozpoznawaniem nazw (takich jak BingBongTec i BuyBackTronics), i przedstawia ceny, które zapłacą za urządzenie. Jest to szybki, stosunkowo bezbolesny sposób na źródło wielu cytatów buyback jednocześnie.

Niektóre kawiarnie są w porządku. Firma SellCell nie ma kontroli nad polityką swoich nabywców. Praktyki inspekcji i oferty polityki przeglądu różnią się szeroko, na przykład, i to jest Twoja odpowiedzialność, aby przeczytać przez dobre drukowanie, zanim zgadzasz się na sprzedaż.

Również baza danych SellCell nie obejmuje każdego pojedynczego kupującego na rynku. Podobnie jak nie znajdziesz opłat Southwest Airlines na Priceline, może być konieczne, aby odwiedzić niektóre witryny buyback bezpośrednio, aby zakończyć swoje obowiązkowe zajęcia.

Z jasnej strony SellCell wydaje się mieć specjalne porozumienia z niektórymi rynkami. Najlepsza kwota SellCell na Verizon 256GB iPhone XS wynosiła 656 dolarów od Decluttr – 31 dolarów więcej niż Decluttr oferuje na swojej stronie internetowej.

2. Ocbuyback

OCBuyBack to łatwy w użyciu rynek bezpośredniego zakupu, który eliminuje ryzyko związane z transakcjami peer-to-peer i nadal zarządza płaceniem najwyższych dolarów za wstępnie posiadane telefony.

Wystarczy znaleźć urządzenie w bazie danych OCBuyBack, odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań na temat jego funkcji i warunków, a następnie wysyłać go za darmo lub zabrać go do pobliskich lokalizacji OCBuyBack, jeśli jeden jest dostępny. Nie ma ograniczeń do liczby telefonów, które można sprzedać za pośrednictwem OCBuyBack.

OCBuyBack akceptuje telefony Apple, Google, LG, OnePlus i Samsung. Oprócz telefonów, akceptuje również sprzęt GoPro i Apple iPods, tablety, smartwatki i telewizory.

Oferta OCBuyBack jest kontynuowana na dokładną inspekcję, aby potwierdzić, że przekazywane przez Ciebie informacje są dokładne. Po sprawdzeniu urządzenia OCBuyBack dokonuje płatności za pośrednictwem czeku lub PayPal w ciągu dwóch dni roboczych.

OCBuyBack oferuje 575 dolarów za Verizon 256GB iPhone XS.

3 Sylwestra

USell jest pośrednikiem zewnętrznym, który oferuje bezprzewodowy proces czekiwania i imponujące płatności – wyższe niż większość innych kontrahentów na tej liście, według moich badań, chociaż twoja długość może się różnić. To zajęło mi mniej niż pięć minut, aby zarejestrować mój telefon i sprawdzić, chociaż zarejestrowanie wielu telefonów – do maksymalnie pięciu uSell na zamówienie – zajęło mi więcej czasu.

USell jest rynkiem skoncentrowanym na Apple, ale akceptuje również telefony Google, LG, HTC, Motorola, Samsung, Nokia i Blackberry. Inne akceptowane urządzenia obejmują tablety, laptopy, komputery stacjonarne, smartwatki i iPody od Apple oraz wybierz laptopy, komputery stacjonarne, konsole gier i kamery od innych producentów.

Możesz spodziewać się otrzymania płatności według własnego wyboru z PayPal lub sprawdzić w ciągu pięciu dni roboczych od otrzymania przez kupującego, kontyngentnie po ich inspekcji. Jeśli kupujący nie zgadza się z Twoją oceną, będziesz miał siedem dni, aby odpowiedzieć na swoją przeglądaną ofertę, po której zostanie ona automatycznie przyjęta i przetwarzana w celu dokonania płatności. Większość klientów uSell to hurtowni kupujący, którzy wyróżniają i ponownie sprzedają zakupione telefony; strona We Buy Old Cell Phones ma listę najbardziej produktywnych.

USell oferuje 657 dolarów za Verizon 256GB iPhone XS.

Cztery Decluter

Decluttr to rynek bezpośredniego kupującego, który płaci przyzwoitą kwotę za stare telefony, a także wiele innych towarów technologicznych i nietechnologicznych.

Głównym dywersyfikatorem Decluttr jest ich Tech Price Promise, gwarancja zapłaty pierwszej ceny oferowanej dla urządzeń, które przechodzą inspekcję. Jeśli inspekcja firmy Decluttr jest materialnie sprzeczna z informacjami dostarczonymi podczas rejestracji, będziesz miał 14 dni, aby odpowiedzieć na przeglądanej oferty. Decluttr kwestie płatności w dniu po przyjęciu ich ostatecznej oferty. Opcje płatności obejmują PayPal, bezpośredni depozyt i czeki papierowe.

Decluttr twierdzi, że w imieniu użytkowników skrobuje urządzenia z danymi osobowymi, ale nie bierze ich słowa; usuwa przed sprzedażą.

Decluttr akceptuje telefony Apple, Google, LG, HTC, Sony Ericsson, Nokia, Huawei i Samsung. Oprócz telefonów, akceptuje również spadek urządzeń Apple; spadek urządzeń od innych producentów, w tym czytelników Kindle; gry wideo, CD, DVD i dysków Blu-ray; stare książki tekstowe; i produkty LEGO.

Decluttr oferuje 625 dolarów za Verizon 256GB iPhone XS.

5 Ecoatm

EcoATM obsługuje sieć półautomatycznych kiosków w dzielnicach detalicznych, centrach handlowych i dużych sklepach w Stanach Zjednoczonych. Przedni koniec procesu jest porównywalny do bezpośredniego nabywcy rynków, takich jak OCBuyBack: Wprowadź kilka podstawowych szczegółów dotyczących typu, funkcji i stanu telefonu, a następnie otrzymasz cytat buyback.

Różnica polega na tym, co dzieje się później. W przeciwieństwie do większości platform, nie masz możliwości wysyłania wiadomości w urządzeniu. Musisz zabrać go, osobiście, do kiosku. Dla konsumentów świadomych o bezpieczeństwie, jest to błogosławieństwo w ukryciu, ponieważ kioski ecoATM są ładowane kamerami, zabezpieczonymi przez skanery odcisków i „zatrzymywanymi” przez odległych pracowników, którzy sprawdzają identyfikatory przeciwko zdjęciom na żywo w czasie rzeczywistym. Jeśli próbujesz sprzedać skradziony telefon w kiosku ecoATM, prawdopodobnie nie zniknie z nim.

Jeśli jesteś właścicielem telefonu, który próbujesz sprzedać, otrzymasz natychmiastowy gotówkę za handel bezpośrednio tam w ATM, jak tylko zdalna ocena jest zakończona. ecoATM twierdzi, że transakcje trwają tylko trzy do pięciu minut.

Natychmiastowa gratifikacja przychodzi jednak za znaczącą cenę – a mianowicie najniższe wynagrodzenia każdego dostawcy na tej liście. EcoATM oferuje zaledwie 395 dolarów za Verizon 256GB iPhone XS.

6. Swapka

Swappa to rynek sprzedaży peer-to-peer, który twierdzi, że zapłaci więcej niż popularne witryny bezpośredniego kupującego, takie jak Gazelle. Znalezienie polega na tym, że sprzedawcy muszą tworzyć własne listy, co oznacza przesyłanie zdjęć i pisanie złapanych opisów produktu.

Jest to darmowe, aby wymienić na Swappa, ale platforma wymaga płaskiego obniżenia sprzedaży brutto: $20 dla cen sprzedaży końcowej między $501 a $700, a $25 dla cen sprzedaży końcowej między $701 a $999.

W szybkim przeglądzie list Swappa znalazłem urządzenia Verizon 256GB iPhone XS w dobrym stanie za 850 do 950 dolarów – w dowolnym miejscu od 200 do ponad 400 dolarów więcej niż najlepsze rynki buyback na tej liście, chociaż opłaty rynkowe Swappa nieco obniżyły się w sieci.

7 Ebay

EBay to oryginalna strona aukcyjna Internetu. Chociaż wiele się zmieniło od momentu jego debiutu pod koniec lat 90. eBay nadal służy jako clearinghouse dla milionów transakcji peer-to-peer – i, coraz bardziej, transakcji detalicznych-to-konsumentów – obejmujących prawie każdy prawny towar pod słońcem.

W przeciwieństwie do większości dotychczasowych stron internetowych, eBay jest platformą DIY. Właściciele telefonów muszą tworzyć i publikować własne listy produktów, co oznacza, że robią oryginalne zdjęcia, badają ceny porównywalnych urządzeń i płacą obowiązujące opłaty.

Prowizja EBay różni się, ale zazwyczaj wynosi 10% lub mniej ceny sprzedaży końcowej. Przedmioty wymienione na eBay nie są gwarantowane do sprzedaży, chociaż telefony w popyt są dość prawdopodobne do sprzedaży na aukcji, jeśli ceny są konkurencyjne.

Jeśli jesteś gotów umieścić w pracy, a Twój produkt sprzedaje, otrzymasz nagrody. W jednym spojrzeniu na zapas telefonów komórkowych eBay, znalazłem 256GB telefonów iPhone XS z niekomercyjnymi cenami „Buy It Now” od 900 do 950 dolarów, a ceny aukcji zaczynają się od około 500 dolarów.

8. Amazonki

Amazon to kolejna świetna opcja DIY. Ponieważ platforma jest zdominowana przez profesjonalnych sprzedawców, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo jest wymienić i sprzedać cenne przedmiotów wstępnie posiadanych na Amazonie. Proces listowania Amazon jest prawdopodobnie łatwiejszy niż eBay.

Ceny są jednak zmniejszone. Kiedy sprzedajesz swój telefon komórkowy na Amazonie, zapłacisz opłatę za rejestrację w wysokości 0,99 USD, opłatę „referencyjną” w wysokości 8% w cenie sprzedaży końcowej i co najmniej 4,99 USD w standardowej wysyłce, jeśli nie przekazujesz tej opłaty kupującemu. Zasadniczo, i w zależności od ceny sprzedaży końcowej, należy spodziewać się utraty co najmniej 10% brutto Twojego przedmiotu do opłat. Sprawdź harmonogram cen Amazon, aby uzyskać więcej informacji.

Te same wątpliwości dotyczące tworzenia i zarządzania własnymi listami mają zastosowanie do Amazon, ale płatność jest rzeczywista. Na szybkim skręceniu przez listy Amazon, znalazłem podobny nowy 256GB iPhone XS za $1,029.99. Przyznaje się, że kupujący są gotowi zapłacić premię za warunek świeżo-out-of-the-box, ale to sprawiedliwe, aby spodziewać się płatności pierwszego stopnia dla telefonów o dobrej kondycji.

Gdzie Sprzedać Swój Stary Telefon: Sprzedawcy Detaliczni

Jeśli sprzedawca sprzedaje odnowioną elektronikę, istnieje dobra szansa, że kupuje urządzenia z drugiej ręki od konsumentów. Zastanów się nad tymi popularnymi opcjami, z których wszystkie mają przybrzeżną obecność w Stanach Zjednoczonych.

9. Twój Przewoźnik Komórkowy

Każdy przewoźnik komórkowy akceptuje transakcje, zazwyczaj od klientów, którzy chcą uaktualnić do nowych urządzeń. Polityki różnią się w zależności od przewoźnika telefonicznego, ale płatności handlowe są zazwyczaj wypłacalne za rachunek lub kredyty magazynowe lub ogólne karty prezentowe do użytku gdzie indziej w ekosystemie handlowym przewoźnika. Nie powinieneś oczekiwać, że otrzymasz płatności gotówkowe za Twoją transakcję, chociaż T-Mobile w przeszłości zapłaciła stare bilansy nowych klientów.

Większość przewoźników pozwala na zakończenie procesu handlowego online i wysyła urządzenie handlowe do centralnego centrum do weryfikacji. Możesz odwiedzić sklep, jeśli potrzebujesz pomocy w wymianie starego telefonu na uaktualnioną wersję lub chcesz przeglądać nowe urządzenia osobiście.

Prawdziwe płatności handlowe różnią się w zależności od przewoźnika, ale są nieustannie niższe niż rynki detaliczne, takie jak eBay i Amazon. Na przykład, Verizon zaoferował $ 565 za Verizon 256GB iPhone XS. Wyłączony, ale inaczej identyczny urządzenie zarobiło 530 dolarów na AT&T.

Dziesięć Wielcy Sprzedawcy Elektroniki

Większość pozostałych dostaw elektronicznych i biurowych detalistów oferuje własne programy handlowe lub buyback. Nie otrzymasz najlepszych dolarów, ale będziesz zajmował się znanymi kwotami, a proces jest nieustannie bezprzewodowy. Te trzy są przedstawicielami grupy:

Najlepiej kupować Program handlowy Best Buy pomija niektórych zwykłych przewoźników, takich jak T-Mobile, i oferuje niesamowicie niskie płatności, ale jest łatwy w użyciu w szufladzie. Moja oferta: 500 zł.

i Program handlowy Best Buy pomija niektórych zwykłych przewoźników, takich jak T-Mobile, i oferuje niesamowicie niskie płatności, ale jest łatwy w użyciu w szufladzie. Moja oferta: 500 zł. docelowy. Program handlowy Target obejmuje niektórych trudnych do znalezienia producentów, takich jak Alcatel i Kyocera, ale jego płatności są najgorsze z grupy. Moja oferta: 440 zł.

Gdzie Sprzedać Swój Stary Telefon: Lokalne Opcje

Nie sprzedajesz telefonu za pośrednictwem nieosobowego rynku internetowego, handluj go z powrotem do firmy telefonicznej lub spróbuj szczęścia z najbliższą przyjazną firmą detaliczną?

Zastanów się nad tymi lokalnymi opcjami. Wszyscy wymagają więcej pracy niż rejestracji na rynku bezpośredniego kupującego, ale potencjał wyższego wypłaty może być warte wysiłku.

11. Craigslist

Craigslist nie potrzebuje wprowadzenia. Największy i najpopularniejszy rynek klasyfikacji online w Stanach Zjednoczonych jest doskonałym miejscem do sprzedaży starego telefonu, pod warunkiem, że jesteś gotów dostarczyć wysokiej jakości zdjęcia i spotkać swoich nabywców osobiście. Nigdy nie należy wysyłać urządzenia do przypadkowego kupującego przed otrzymaniem płatności, a świadomy kupujący prawie na pewno nie zapłaci cię przed otrzymaniem urządzenia.

Na krótkim spojrzeniu przez moją lokalną Craigslist, znalazłem odblokowany 256GB iPhone XS w tym, co wydawało się być doskonałym warunkiem wymienionym w $950, znacznie wyższy niż każda z moich ofert handlowych. Chociaż podejrzewam, że ostatni nabywca telefonu rozmawiał z sprzedawcą trochę, jestem gotów postawić na sprzedawcę, który jeszcze wyszedł z przodu.

12. Następny

Nextdoor to lokalizowana sieć społecznościowa, w której sąsiedzi komunikują się o prawie wszystkim. Wyciągnij czater i przejdź bezpośrednio do sekcji „Za sprzedaż i za darmo”, która zawiera nieprzyjemną gamę tanich i darmowych przedmiotów – w tym, z okazji, starszych telefonów.

Wybór Nextdoor nie jest tak szeroki lub głęboki jak Craigslist, ale jest to częściowo dlatego, że basen nabywcy jest mniejszy dzięki polityce sieci ograniczającej widoczność użytkowników do bliskich społeczności.

Poza tym, gdy sprzedajesz na Nextdoor, dosłownie zajmujesz się swoimi sąsiadami. To nie oznacza, że nie powinieneś podejmować takich samych środków ostrożności, jak na Craigslist, oczywiście.

13. Utrzymuj Sprzedaż Yard

Prawdopodobnie nie warto mieć czasu na utrzymanie ogrodu lub garażu na sprzedaż wyłącznie w celu wyładowania starego telefonu komórkowego. Nawet prawdopodobnie znajdziesz wielu znajomych i sąsiadów, którzy chodzą z wystarczającą ilością pieniędzy w kieszeni, aby pokryć koszt funkcjonalnego smartfona, starego lub nie – chociaż ci, którzy mają konto aplikacji płatniczych P2P mogą być lepiej przygotowani.

Ale jeśli już planujesz pozbyć się wielu posiadłości, których już nie potrzebujesz, dodawanie szczególnie wartościowego jednego do pigułki jest warte wysiłku. Aby uzyskać najlepsze wyniki, publikuj fizyczne strzały i cyfrowe reklamy na takich stronach jak Nextdoor reklamy sprzedaż ogrodu co najmniej tydzień z wyprzedzeniem i wspominając o jakichkolwiek punktach, takich jak Twój stary telefon komórkowy.

14. Sprzedaj Bezpośrednio Ludziom, Których Zna

Jeśli masz wątpliwości, sprzedaj komuś, kogo już znasz. Twoja rozszerzona sieć – przyjaciele, przyjaciele przyjaciół, krewni, współpracownicy, sąsiedzi, znajomi społeczni lub biznesowi – prawie pewnie obejmuje ludzi, którzy szukają, w tej chwili, rozsądnych transakcji na wstępnie posiadanych smartfonach.

Znalezienie tych potencjalnych nabywców jest tak proste, jak wysłanie publicznego połączenia na odpowiednich kanałach mediów społecznościowych – w tym Facebook, Instagram, a może Twitter i Snapchat – i żądanie kontaktów pierwszego stopnia, aby rozpowszechnić słowo.

Chociaż nigdy nie sprzedaliśmy starego telefonu w ten sposób, moja żona i ja sprzedaliśmy nasz ostatni samochód komuś, kogo znamy w prywatnej transakcji, wydając minimalny wysiłek i zarabiając znacznie więcej, niż moglibyśmy zarobić w handlu lub sprzedaży dealerów. Taki sam szczęśliwy wynik może czekać na Twój stary telefon komórkowy.

Co Zrobić Przed Sprzedażą Używanych Telefonów

Oto, co musisz zrobić przed zapisaniem starego telefonu na sprzedaż.

1. Zbierz wszystkie stare telefony i urządzenia elektroniczne, które możesz znaleźć

Jeśli jesteś jak ja – dupe, który dziwnie handluje w swoim starym telefonie co dwa lata jak zegarek – nie masz żadnych niepotrzebnych starych urządzeń włożonych w pudełko w twoim basenie lub szafie. Wszyscy inni, posłuchajcie: Lepiej sprzedać wszystkie stare urządzenia od razu, niż sprzedać je w ciągu miesięcy lub lat.

Spędzaj kilka godzin spotykając się przez szafy, podłogi, podłogi, garażu, przechowywania, samochodu – wszędzie istnieje nawet odległa możliwość znalezienia zapomnianego starego urządzenia. Oczywiście, starsze, słabo utrzymywane urządzenia nie przytłaczają pierwotnych ofert handlowych, ale wciąż są wart czegoś, i jesteś winien tej planety, aby ich nie zepsuć.

2. Dowiedz Się, Co Twój Telefon Jest Warte

Następnie wykonaj kilka podstawowych badań rynkowych, aby dowiedzieć się, co każdy z telefonów warto. Jest to tak proste, jak odwiedzenie rynków buyback na poniższej liście i dokładne wpisywanie szczegółów telefonu: tworzenie, modelowanie, przechowywanie, warunki, a zwłaszcza kolor.

Nie zapomnij również sprawdzić swojego przewoźnika komórkowego. W niektórych przypadkach Twój telefon może być wart więcej kredytów rachunkowych niż ciężkiej gotówki.

Wkrótce wystarczy, będziesz miał surowy poczucie, jakie masowe kupujący są gotowi zapłacić za telefon. Aby dowiedzieć się, za co zapłacą Twoi współpracownicy konsumenci telefonów komórkowych, zapoznaj się z identycznymi urządzeniami na eBay, Amazon, Craigslist i mniej znanymi rynkami peer-to-peer, takimi jak Swappa. Wszystko to opisano szczegółowo poniżej.

3. Szukaj Opcji Płatności

Teraz, gdy wiesz, ile Twoje urządzenie jest wart, pomyśl o tym, co chcesz wyjść z transakcji. Chcesz jak najszybciej dostać pieniądze na miejscu? Czy jesteś w porządku z czekaniem na tydzień lub dwa na pocztę lub depozyt PayPal? Czy wolisz utrzymać rzeczy proste z kredytem w porównaniu do przyszłych zakupów na koncie przewoźnika komórkowego?

Każda platforma ma swoją własną politykę odszkodowania. Po potwierdzeniu, że urządzenie jest tak, jak opisano, platformy bezpośredniego kupującego zwykle wydają płatność w ciągu kilku dni, ale dokładne terminy różnią się. Jeśli kupujący nie zgadza się z Twoją oceną funkcji i stanu telefonu, może zmniejszyć swoją ofertę płatności lub całkowicie odrzucić urządzenie.

Większość kupujących zwraca telefony za darmo, gdy sprzedawca odrzuca ponowną ofertę, ale chcesz potwierdzić, że tak jest przed wysłaniem telefonu. Ogólnie rzecz biorąc, sprzedawcy muszą wyraźnie odpowiedzieć na przeglądane oferty w ciągu tygodnia lub dwóch. W przeciwnym razie kupujący przypuszcza, że przyjął ofertę i dokonuje płatności w obniżonej stawce.

Cztery Zrozum, Co Jest Zaangażowane W Listowanie I Sprzedaż

Następnie zapytaj siebie, ile pracy jesteś gotów zrobić, aby uzyskać pieniądze na telefon.

Czy jesteś gotów przejść przez problem tworzenia strony aukcji lub klasyfikacji listy dla swojego telefonu, a może spotkać kupujących osobiście, jeśli sprzedajesz na klasyfikowanej stronie, takiej jak Craigslist lub Nextdoor? Albo wolisz odpowiedzieć na kilka prostych pytań na temat swojego telefonu i być z nim?

Im więcej wysiłku wydajesz, tym więcej stajesz na zyski. Witryny e-commerce takie jak eBay i Amazon konsekwentnie oferują wyższe płatności niż witryny bezpośredniego kupującego, takie jak Gazelle, ale te witryny e-commerce również wymagają większego wysiłku.

Podobnie jak w wielu innych wysiłkach, spadnie to do wartości twojego czasu. Jeśli jesteś gotów umieścić w czasie niezbędnym do zarabiania płatności premium, to wiesz, co musisz zrobić.

5 Usunąć Lub Ponownie Ustawić Telefon

Jeśli nie robisz nic innego przed usunięciem starego telefonu komórkowego, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, aby ponownie ustawić telefon do ustawień fabrycznych. Każdy producent pozwala użytkownikom telefonów na to; po prostu szukaj strony internetowej producenta, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Niektórzy kupujący nie akceptują nawet starszych urządzeń, które nie zostały usunięte zgodnie z instrukcjami producenta. Inni wydają niższe płatności za urządzenia noszące ślady poprzedniego użytkownika.

Czasami kupujący może zaoferować, aby usunąć urządzenia tak, że sprzedawcy nie muszą, ale nie wziąć ich słowa na to. Wszystko, co potrzeba, to jeden nieśmiały pracownik, aby szybko i bezpiecznie grać z Twoimi danymi osobowymi – a wszystko, co się dzieje, będzie przechowywane na Twoim telefonie. Nie przyjmuj nic mniej niż odbudowę fabryki.

Oczywiście, nie ustawiaj telefonu bez pierwszego zabezpieczenia plików telefonu, w tym kontaktów, do bezpiecznego konta magazynowania w chmurze lub zewnętrznego urządzenia magazynowania, a następnie migruj te pliki do nowego urządzenia, jak tylko jest w twoim posiadaniu. Jeśli masz telefon z systemem Android, darmowa aplikacja do przesyłania plików z systemem Android przyspiesza to niezbędne ćwiczenie.

Ostatnie Słowo

Nie masz możliwości sprzedaży starego telefonu za gotówkę. Nawet jeśli jesteś gotów wydać tylko minimalny wysiłek, aby odładowywać to przestarzałe urządzenie, otrzymasz coś dla swoich problemów.

W rzeczywistości tak łatwo jest sprzedać swój stary telefon za gotówkę, że nigdy nie powinieneś, nigdy nie musisz go szukać. Urządzenia elektroniczne zawierają szereg szkodliwych związków, które przepływają do gleby, wody i powietrza z czasem. Jeśli Twój miasto spala śmieci, prawdopodobnie oddycha w śladu ilości szkodliwych odpadów elektronicznych w tej chwili.

Jeśli Twój telefon jest złamany poza naprawą, program recyklingu niebezpiecznych materiałów w Twojej gminie jest Twoim najlepszym zwrotem, ale prawdopodobnie znajdziesz lokalną lub krajową organizację charytatywną, która zabiera e-waste z rąk konsumentów za darmo. Jeśli ustalisz dedukcje podatkowe, możesz być w stanie wypisywać wartość rynkową telefonu w roku podatkowym, w którym go darujesz. Podwójnie sprawdzić to z Twoim podatnikiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like